Beş Maddede Kendimi Nasıl Anlatırım?

Epeydir bloglarda sobelemece mimlemece olmuyordu. Dün dolaşırken görünce konu da hayli zorlu olduğu için kimsenin beni mimlememesi için dualar etmiştim. Maalesef işe yaramadı www.blogcu.com/Ekin69 arkadaşım tarafından mimlendim. Bu mimleme kelimesinin anlamı hayli ilginç pek amacına uymuyor. www.blogcu.com/143 arkadaşım bir açıklama yapmış. Yerine başka bir kelime kullansak daha iyi olacak.

Gelelim anlatım işine. Ben kendimi nasıl tarif edeyim şimdi? Övsem olmaz kötülesem olmaz. Birinci maddeden başlayayım gerisi gelir herhalde.

1- Aklıma koyduğum işi ne yapar ne eder başarırım. Bana bir görev verildiyse o da öyle, elimden kurtulmaz. Çok değişik bir özellik değil isteyen herkes yapabilir. Eskiden çok maymun istahlıydım elimdeki işi tamamlayamadan sıkılır bırakırdım. Şimdi biraz azaldı.

2- Ailem, en çok da oğlum için yapmayacağım şey yok. En önemli uğraşım iyi bir anne olmak.

3- Çok sabırlı bir insan olduğum söylenir. Bence normalim hatta bazen oldukça sabırsızım diyebilirim. Hemen oluversin istediğim bir sürü şey var.

4- Kolay kolay sinirlenmem. Sessiz, sakin anlayışlı olmaya çalışan bir insanım. Kin tutmam. Kısacası ben bir meleğim.

5-Hep de övdüm kendimi. Olsun nasıl olsa iyi taraflarım ağır basıyor. Pek kötü bir insan sayılmam. En azından içim dışım bir. Duygularımı saklayamam zaten hemen belli ederim. Asla yapmacık olmadım olamam beceremem. Eğer insanları üzersem çok mutsuz olurum. Günlerce kendimi yer bitiririm.

Benden bu kadar ve kimseyi mimlemiyorum.  

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !